Fotografia lotnicza
Fotografia lotnicza
Optymalny sposób by pokazać fotografowaną lokalizację z najlepszej strony. Obiekty obserwowane z lotu ptaka pozwalają dostrzec więcej szczegółów niż zdjęcia tych samych lokalizacji wykonane z ziemi.
Zdjęcia lotnicze dostępne dla każdego
Czy jest to możliwe ?
Tak! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Fotografia lotnicza - oferta.
Zdjęcia lotnicze robione z samolotu czy helikoptera to kosztowna usługa. Nie wspominając o niedogodnościach prawno technicznych użycia tego typu sprzętu nad terenem zabudowanym. Fotografia lotnicza to nie tylko samoloty. Jest kilka alternatywnych sposobów na wyniesienie aparatury fotograficznej w przestworza.
Fotografia lotnicza balonowa
Zdjęcia lotnicze ze sterowca lub balonu to doskonały przykład na to, że przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych możemy nie tylko znacznie obniżyć koszty fotografii lotniczej ale zarazem uzyskać wyższą jakość. Zasadniczą sprawą jest tu oczywiście typ zdjęć jakie chcemy uzyskać i do jakiego celu zamierzamy ich użyć.
Nie jest tajemnicą, że do konkretnych zastosowań optymalnym wyborem będzie użycie samolotu. W wielu przypadkach jednak użycie alternatywnych technik fotograficznych może okazać się trafniejszą decyzja. Nie tylko ze względu na diametralnie niższe koszty ale i możliwość uzyskania lepszych rezultatów.
Fotografia lotnicza to dość ogólne pojęcie. Systematyka tego pojęcia nie jest jednoznacznie określona. Dlatego z technicznego punktu widzenia można by sprowadzić do jednego mianownika zdjęcia uzyskane zarówno za pomocą satelity, samolotu, moto lub paralotni czy innego urządzenia zdolnego sfotografować powierzchnię ziemi z wystarczająco dużej odległości.
Fotografia lotnicza - ścisły punkt widzenia
Z matematycznego punktu widzenia wszystko sprowadza się do kilku współczynników. Takich jak wysokość nad ziemią, prędkość obiektu przenoszącego aparaturę, ogniskowa obiektywu czy też kąt nachylenia do płaszczyzny ziemi. Wpływa to w bezpośredni sposób na wielkość fotografowanego obszaru, stopień zaszumienia obrazu, jego klarowność oraz perspektywę uzyskanego przez nas zdjęcia.