Dubai Offshore Sailing Club

Dubaj jako miasto nie me jednego ścisłego centrum. Patrząc jednak na to gdzie znajduję się najwięcej drapaczów chmór bez problemu można zauważyć dwa dystrykty. Jeden z nich to okolice Sheikh Zayed Road i Downtown Dubai gdzie znajduje się najwyższy budynek świata, Burj Khalifa. Drugie miejsce to Dubai Marina i Palma Jumeirah, nazywane też Nowym Dubajem ciągnącym się na zachód w kierunku portu kontenerowego Jebel Ali Port i części typowo przemysłowej.

Pomiędzy tymi dwoma "centrami" zabudowa jest niska i nie znajdziemy tu wyższych budowli nie licząc wież meczetów. W połowie drogi pomiędzy tymi dwoma regionami miasta znajduje się marina i klub żeglarski który był na naszej mapie 40 lokalizacji w których mieliśmy wykonać gigapanoramy 360 z drona.

Powyżej można kliknąć w linka prowadzącego do Panoramy 360 z lotu ptaka wykonanej tego dnia. Wiatr był bardzo silny ale mimo to udało się wykonać poprawne zdjęcia. W tle można zauważyć jeden z największych prywatnych jachtów na świecie, nie jest to jacht rodziny królewskiej -  Prince Abdulazizis, który jest jeszcze większy, ale i tak zasługuje na uwagę bo wyceniany jest na 400 milionów euro. Z listy 100 najbogatszych Polaków byłby w zasięgu 10 z nich, co nie jest najgorszym wynikiem.