Jarosław Syrek & Przemysław Syrek - Sesja zdjęciowa z drona w Dubaju

Kiedy odezwał się do mnie Gerald Donovan przedstawiając się jako przedstawiciel Dubai Film, moją pierwszą myślą było : to może być bardzo ciekawy projekt...

Okazało się, że mamy dołączyć do największego projektu 360 na świecie, Dubai360.com, pracując razem ze specjalistami z Dubai Film mających na koncie np. kontrakt na 32 miliony $ z Hollywood przy produkcji  "Star Trek Beyond". Mają do dyspozycji 2 śmigłowce oraz najlepszy i najdroższy sprzęt jaki jest do kupienia. Poczuliśmy się wyróżnieni, tym bardziej że mieliśmy pomóc im wykonać najtrudniejszą część projektu. dzieląc się przy tym naszą wiedzą z ich specjalistami.

Xdubai jest częścią Dubai Film odpowiedzialną za promocję miasta i sporty  ekstremalne w powietrzu. Mieliśmy szczęście osobiście poznać ekipę JetMen i konstruktora skrzydeł.

Przygotowanie do lotu i omawianie ostatnich szczegółów na plaży JBR Beach. Nasz przyjaciel, dbając o bezpieczeństwo, mimo wcześniejszych pozwoleń potwierdził telefonicznie możliwość startu drona z wieżą kontroli lotów.

Bardzo blisko, bo tuż za kolorowymi pontonami po prawej widać pass startowy Skydive Dubai. Mekkę wszystkich spadochroniarzy i fanów ekstremalnych sportów powietrznych. To właśnie z tego miejsca startują samoloty i helikoptery zrzucające śmiałków planujących zrobić sobie selfie na tle Palmy Jumeirah.

W tle widać nie tylko Dżazar an-Nachil, czyli wspomniane wyspy w kształcie palmy, należących do zespołu trzech największych sztucznych wysp na świecie, usypywanych kolejno od 2001 roku na dnie szelfu w Zatoce Perskiej.

Po lewej stronie widać budowę Blue Waters Island, wyspę która jest na tyle wyjątkowa, że zainteresował się nią sam premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Mohammed bin Rashid Al Maktoum. Powstanie na niej Dubai Eye, karuzela nawiązująca do London Eye.

Kolejny start drona na plaży przed Palm Islands, w tle oprócz wielbłądów można zauważyć nie tylko pas startowy ale też podpory na których do roku 2018 stanie Dubai Eye. Ogromna karuzela będąca nie tylko oczkiem w głowie Szejka Dubaju ale też inwestycją którą interesują się władze całych Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

 

W Dubaju wszystko musi być "naj", tu nie wystarczy by efekt pracy był dobry czy nawet bardzo dobry. Jak coś robisz to musisz być w najlepszy na świecie bo inaczej nie spełnisz oczekiwań. Dubai Eye ma mierzyć 210 m, London Eye ma 120 m, jest to sporo, pamiętając, że 10-piętrowy wieżowiec ma jedynie 30 m wysokości.